top of page

UFUK KIRMIZI

Proje Yönetimi Uzmanı, Outdoor Eğitmeni & Moderatör

Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden 1987 yılında mezun oldu. Meslek hayatına 1989 yılında Türk-Alman işbirliği programı çerçevesinde uluslararası bir projede saha danışmanı olarak başladı. Bu çerçevede birçok pozisyonda görev aldıktan sonra proje koordinatörlüğü görevini üstlendi. 1997 yılında proje sona erdikten sonra Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nda proje koordinatörü olarak iş hayatına devam etti. Birçok projenin koordinasyonunun yanında GAP İdaresi’nde İzleme ve Değerlendirme sisteminin kurulmasında önemli roller üstlenerek bu birimin yöneticiliğini yaptı. 1997 yılının sonlarında GAP İdaresi’ndeki görevinden ayrılarak 1997 2012 yılları arasında projelerde serbest danışman olarak çalışmaya başladı. Bu çerçevede Dünya Bankası, Avrupa Birliği ve Birleşmiş Milletler gibi uluslararası kuruluşların finansman desteği sağladığı projelerde çeşitli pozisyonlarda Uzman ve Takım Lideri olarak görev yaptı.

 

Bu projelerden bazıları şunlardır: Çiftçi Örgütlerinin Kurumsal Güçlendirilmesi Projesi (Dünya Bankası), Ağrı, Konya, Kayseri, Malatya Düzey 2 Bölgeleri Bölgesel Kalkınma Programı (Avrupa Birliği), GAP Organik Tarım Küme Geliştirme Projesi (Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı – UNDP), FAO (Birleşmiş Milletler Gıda Tarım Örgütü) – Türkiye Ortaklık Programı çerçevesinde 2 projenin koordinatörlüğü. Bu projelerin yanında birçok projede kısa dönemli danışmanlık hizmetleri verdi. Son olarak 2013 – 2016 yılları arasında merkezi Nevşehir’de bulunan Ahiler Kalkınma Ajansında Takım Lideri olarak görev yaptıktan sonra emekli oldu.

 

Uzmanlık alanlarının başında Ekip Yönetimi, Takım Çalışması, Proje planlama, Stratejik Planlama, Proje Yönetimi, İzleme ve Değerlendirme gelmektedir. Bunların yanında profesyonel toplantı ve çalıştay yöneticiliği (moderayon), proje planlama, stratejik planlama, sunum teknikleri, liderlik, ekip yönetimi, yetişkin eğitim teknikleri, yetişkin eğitim oyunları, eğitim yönetimi ve izleme ve değerlendirme konularında eğitim vermekte ve eğitim programlarının tasarımından değerlendirilmesine kadar olan süreçleri de yönetmektedir.

 

Toplam 27 yıl mesleki deneyime sahiptir ve bunun yarıdan fazlası uluslararasıdır. İyi derecede İngilizce bilmekte olup halen serbest danışman olarak projelerde görev yapmaya devam etmektedir.

bottom of page