top of page

SERDAR ÖZGÜN

Stratejik Planlama ve Proje Yönetimi Uzmanı & Moderatör

1983 yılında Almanya’da Esslingen Teknik Yüksek Okulundan Endüstri Yüksek Mühendisi olarak mezun oldu.

 

1984-1987 yılları arasında Bimes A.Ş ve Kutlutaş A.Ş. şirketlerinde Satın Alma Müdürü olarak çalıştı ve askerlik hizmetini yerine getirdi.

 

1987 yılında Alman Hükümetinin uygulayıcı kurumu olan Alman Teknik İşbirliği (GTZ) kurumunun Türkiye Kalkınma Bankası ile yürüttüğü “Türk İşçi Şirketlerinin Rehabilitasyonu” projesi ile proje planlama, uygulama ve değerlendirme alanında çalışmaya başladı. Proje Döngüsü Yönetimi’nin başlangıcı olan “Hedefe Yönelik Proje Planlama – ZOPP” planlama aracının Türkiye’de kolaylaştırıcı (Moderatör) olarak ilk uygulayıcılarından birisi oldu. 1990 yılında projeye verilen desteğin bitmesi ile KOBİ’lere yönelik yönetim danışmanlığı yaptı.

 

1992-93 yılları arasında Türkiye Kalkınma Bankası’nın Avrupa Temsilciliğinde-Frankfurt Temsilci Yardımcısı olarak görev aldı.

 

1993-1995 yılları arasında GTZ tarafından desteklenen “Kredi Garanti Fonunun Kurulması” projesinde görev aldı.

 

1995 yılından itibaren bu güne kadar proje planlama, uygulama, değerlendirme ve kurumsal kapasite oluşturma alanlarında çeşitli ulusal ve uluslararası kurum ve kuruluşlar için serbest uzman olarak kolaylaştırıcılık, danışmanlık ve eğitmenlik yapmaktadır.

 

Proje Döngüsü Yönetimi ve Mantıksal Çerçeve Yaklaşımının örnek bir olay ile anlatıldığı “Bizimköy Proje Planlıyor” kitapçığı, Bürke Aycan ile birlikte hazırlanmıştır.

bottom of page