EĞİTMEN KADROMUZ

KAYA TURHANOĞLU

İnsan Kaynakları Yönetimi ve Verimlilik Uzmanı

1971 Yılında İÜ Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 1981 yılında ise aynı fakültede Psikoloji yüksek lisansını tamamladı. 

 

1967 Yılında Sancak Tül fabrikalarında başladığı meslek hayatında 1969-1977 yılları arasında Gorbon Işıl seramik fabrikalarında personel şefliği ve Personel Müdürlüğü, 1977 – 1981 yılları arasında Abeş İplik Dokuma Tekstil A.Ş. de Personel Müdürlüğü, 1981 – 1987 yılları arasında Anadolu Endüstri Holding’ de Personel ve İnsan Kaynakları Müdürlüğü, 1987 – 2002 yılları arasında ise Kibar Holding’ de İnsan Kaynakları Koordinatörlüğü görevini yürüttü.

 

28 yıldır “Peryön” Personel Yönetimi Derneğine üye olan Kaya Turhanoğlu bu süreç içinde Başkan yardımcılığı ve Avrupa delegeliği görevlerini yürüttü. 

Görev yaptığı bütün işletmelerde doğrudan işveren ile birlikte çalıştı. Patron Genel Müdürlerin sıkıntılarını ve özellikle ikinci nesil aile üyelerinin kurum bünyesinde etkin olmaları yönünde çalışmalar yaptı. Gözlemledi ve Kurumsal dönüşümler gerçekleştirdi.

 

Aile şirketlerinin yapılandırılması, insan kaynakları yönetimi, verimlilik, iş değerlendirilmesi, yetkinlikler, kişiler arası çatışmalar, Japon yönetim sistemleri vb. değişik konularda birçok konferans verdi. 2002 Yılından itibaren birikimini eğitici ve danışman olarak firmalarla paylaşmaktadır.