EĞİTMEN KADROMUZ

AYÇA AÇILOĞLU

İnsan Kaynakları ve Toplam Kalite Yönetimi Uzmanı

1984 yılında Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Ankara Makine Mühendisleri Odası, Kalite Komisyonu’nda uzman olarak görevlidir. 1993 yılına kadar kendi firmasında çelik konstrüksiyon imalat ve montaj kontrollerinden sorumlu olarak çalıştı.1994 yılında Turkish Daily A.Ş.  İdari İşler Departmanında görev aldı. 1995-1999 yılları arasında Hasal Cam İşleme Alet ve Makineleri Ltd. Şti de üretim planlama, kalite kontrol, proje, ihracat ve ithalat birimlerinden sorumlu Ofis Müdürlüğü yaptı. 1999 yılında Nüve Sanayi Malzemeleri İmalat ve Tic. A.Ş de ayrı dönemlerde Üretim Planlama Şefliği ve İthalat&İhracat Şefliği görevlerini yürüttü. Kalite Yönetim Sistemi kurulumu, bayii eğitimleri ve mesleki eğitimler verdi. 1995-2001 tarihleri arasına Türk Üniversiteli Kadınlar Derneğinde çalışmalarda bulundu.

 

2000 yılında ETA Makina San. İnşaat ve Tic. Ltd. Şti.de Kalite Güvence Müdürü olarak görev aldı. Kalite Yönetim Sistemini kurdu, CE İşareti çalışmalarında bulundu. Her kademede çalışan personele; yönetim sistemleri ve  mesleki konularda eğitimler verdi.

2002 yılında IC Yatırım Holding de Üretim Planlama Yöneticisi olarak kalitenin üretim sürecinde yerleştirilmesi ve  iyileştirilmesi,  bakım-onarım, iş sağlığı ve güvenliği çalışmalarında bulundu ve bu konularda eğitimler verdi.

 

2004 yılında Yaşar Özkan Mühendislik ve Müteahhitlik A.Ş. de AGT Boru hattı projesi, Gürcistan- Azerbaycan kısmı, pompa ve bakım istasyonları bina imalatları, malzeme temini projesinde Kalite Müdürü olarak görev aldı. 2005 yılında Akdaş Döküm A.Ş. de Kalite ve İnsan Kaynakları Müdürü olarak kalite yönetim sistemi, kalite kontrol, iş sağlığı ve güvenliği, insan kaynakları ve eğitim çalışmalarını yürüttü.

 

Ankara Makina Mühendisleri Odası bülteninde yazıları yayınlanmakta, söyleşi, seminerlerde eğitmen olarak görev almaktadır. Yönetim Sistemleri, HSE, FMEA, İPK, CE İşareti, Dokümantasyon, Doküman Kontrol Sistemleri, İç Kalite Tetkik Görevlisi, Kalibrasyon ve Ölçüm Güvenilirliliği, Kaynak Teknikleri, Bakım Onarım, Müşteri Memnuniyeti, TKY, Liderlik, Takım Çalışması, Problem Çözme ve Stres Yönetimi, Avrupa Birliği Teknik Mevzuat Uyumu, Direktifler ve Standartlar, Akreditasyon ve Belgelendirme konularında  seminerler, eğitimler vermekte, yönetim sistemleri ve mesleki konularda sertifikaları mevcut olup teknik danışmanlık yapmaktadır.

 

Absolute Eğitim ve Danışmanlık Merkezinde uzmanlık alanına giren konularda eğitimler vermektedir.