top of page

ALİ UFUK GÜNDÜZ

Outdoor Eğitmeni ve Proje Döngüsü Yönetimi Uzmanı

1995 yılında Hacettepe Üniversitesi Spor Bilimleri ve Teknolojisi Y.O. Spor Organizasyonu ve Yönetimi Anabilim Dalından mezun oldu. Doğa sporları ve yüzme branşlarında ihtisas yaptı.

 

Üniversite eğitimi süresince kademeli olarak Ankara Atlı Spor Kulübü yaz okullarında 8-16 yaş grubu öğrencilere tenis dersleri verdi. Aynı dönem içerisinde Ankara koleji olimpik yüzme havuzu tesislerinde, rehber öğretmenlik ve yüzme branşında antrenör yardımcılığı yaptı.

 

1996 yılında Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi, beden ve spor yüksek okulunda kısa bir süre araştırma görevlisi olarak hizmet verdi. Askerlik görevini 1999 yılında tamamladıktan sonra Roche ve Glaxo-Wellcome ilaç firmalarında farklı sürelerde, satış departmanında çalıştı. 2001 yılında Türkiye Kızılay Derneği Arama Kurtarma Müdürlüğünde Arama Kurtarma eğitim uzmanı olarak görev yapmaya başladı. 2001- 2003 yılları arasında; Kızılay Derneği Arama kurtarma Müdürlüğü’nde arama kurtarma ile ilgili eğitim sorumluluğu, uygulanacak eğitim programı ve modüllerin oluşturulması, arama kurtarma gönüllülerine verilecek eğitimlerin geliştirilmesi ve bu eğitimlerin verilmesi gibi konularda çalışmalarda bulundu. Kurum içerisinde gerçekleştirdiği bu çalışmalar ile eş zamanlı olarak afete hazırlık ve müdahale, proje planlama, ilk yardım ve toplum afet bilinci oluşturma eğitimi çalışmalarında eğitmen olarak çalıştı. 2003 yılında Ermenistan’da düzenlenen uluslararası ilk yardım yarışmasında Türkiye Kızılay Derneğini temsilen gözlemci ve hakem olarak görev aldı.


Merkezimizde Outdoor olarak gerçekleştirilen Takım Çalışması eğitimlerinde görev almaktadır.

bottom of page