top of page

ŞÜKRÜ MUTAF

Eğitim Bilimleri ve Eğitim Ekonomisi Uzmanı

1980 yılında Türkiye Elektrik Kurumunda Elektrik Teknisyeni olarak başladığı çalışma yaşamında bu pozisyon küçük geldiği için “askerden sonra” üniversite hedefi olan “Eğitim Bilimleri” alanında lisans ve her işin başı finans düşüncesiyle de ardından Eğitim Ekonomisi ve Planlaması alanında yüksek lisansını tamamladı.

 

Türkiye Elektrik Kurumunun özelleştrilmesinin ardından Başkent Elektrik A.Ş’ de sırasıyla Eğitim Uzmanlığı ve Eğitim Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

 

Başkent Elektrik A.Ş’ deki görevinden ayrıldıktan sonra TODAİE’ de Eğitim Koordinatörü olarak “Üst Düzey Kamu Diplomasisi Eğitim Programı” başta olmak üzere yine kamu personeline çeşitli alanlarda eğitimler verdi.

 

Emekliliğinin ardından Genç Türkiye’ nin en önemli sorunlarından biri olan “İstihdam” sektöründe rol üstlenerek bu alanda eğitmenlik yapmaya karar verdi. Bunun yanından Meslek Kursu Kurucu Müdürlüğü, 2014’ de “Sağlık Hizmetlerinde Yönetim” ders kitabı yazarlığı, YER-KA’ da ülke kalkınmasına katkıyı bir sivil toplum görevi olarak görerek Dernek Genel Sekreterliği görevlerini yürüttü.

 

Çalışmalarından bazıları aşağıdaki gibidir;

 

  • Ankara-Numune Hastanesi-Sağlık Personeli için “Beden Dili” Semineri (04/02/2014)

 

  • Hakkâri Yüksekova - Yüksekova MTAL – Eğitim Koçluğu – (2014)

 

  • Ankara-Yerel Kalkınma Derneği - KOBİ Girişimcilerine ve genel katılıma açık olarak

“İş ve Eğitim Hayatında Fasitilasyon ve Koçluk” Eğitimi (2015)

 

  • Friedrich Ebert Vakfı – TESK –Tandem işbirliğinde turizm esnafına yönelik eğitim programında “Turizm Sektöründe Beden Dili ve Etkili İletişim” Eğitimi (Nisan 2016)

 

  • Zonguldak –BAKKA –G ökçebey İlçe MEM - Eğitimde Koçluk Eğitimi (Ekim 2016)

 

  • Erzurum –Yakutiye İlçe MEM - 10 ayrı konuda Kişisel Gelişim Eğitimleri (Kasım 2016)

 

  • T.C. Başbakanlık Türk İşbirliği ve Kalkınma Ajansı (TİKA) Dış ülkelerdeki Koordinatörlüklerin Yönetici Asistanlarına yönelik olarak (45 ülke) Halkla İlişkiler ve Organizasyon Becerileri konularında bir tam gün süreli eğitim (14 Şubat 2017)

 

  • Uluslar arası Yerel Kalkınma ve Finansman Kongresi Düzenleme Kurulu Bşk. Yardımcılığı  (Mart 2017-İstanbul)

 

  • Diyarbakır - Karacadağ Kalkınma Ajansı - Silvan Belediyesi personeline yönelik (İletişim, Halkla İlişkiler, Yönetimin Geliştirilmesi, Yerel Mevzuat) Eğitimleri Haziran 2017

bottom of page